Madam Boss

Madam Boss /Zuzana Bosáková/: frustrovaná žena středního věku, v mládí se provdala za velice starého a velice bohatého muže / v příběhu označován jako Sponzor /. Psycholog by zřejmě řekl, že není zlá, ale chová se tak, jak se zralé ženy chovají. Ale toto není těžký příběh. Označme ji za klasickou zpovykanou paničku podle známého klišé. Erika potkala před mnoha lety /ani jeden z nich to nechce počítat/. Jejich vztah byl zpočátku zcela nekomplikovaný – on , nejprve její milenec, následně zaměstnanec v jejím fitnesscentru, později její agentury. Ona – pětatřicetiletá žena, lehce znuděná pohodlným životem, obklopená luxusem a mnoha mladými muži. Zlom nastává ve chvíli, kdy Zuzana sama sebe přesvědčí, že už není žena mladá, ale žena zralá a

jediné, co jí chybí ke štěstí, je dítě. A protože je to racionální žena, ví, že žádné ,,dva v jednom“ nefunguje. Všechno to ,,wash and go“ je jejími slovy na hovno. Ví, že její ideální manžel není ideální biologický otec, ale bude ideálním otcem v právním slova smyslu. Plán starý jako lidstvo samo: manžel je bohat majetkem, Erik svými geny. Sponzorovi řekne, že je otec, skutečnému otci řekne, že není otec, a sobě řekne, že ona je matka i otec. Sponzor pustí Erikovi něco ze svých bohatství a Erik Sponzorovi něco ze svých…a oni oba budou moci z hlavy pustit Zuzanu, tak, jako ona je pustila už dávno. Její plán nicméně ztroskotá na Erikovu odmítnutí. Ten k ní již ztratil veškerý respekt, ale nastoupil soucit. Jak si zapíše do svého deníku: takovejdivnej, ulepenej, trapnej, ale každopádně soucit. Promluví si se Sponzorem o tom, že Zuzana je nešťastná.

Sponzor zařídí Zuzaně agenturu, agentura zařídí Zuzaně rozptýlení a zjištění, že pokud nějaké nadstandardní rozptýlení neposkytne svým klientkám, půjde si hrát jinam, a bude muset vymýšlet jinou hru. A to z nějakého důvodu nechce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.